Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kierownictwo Projektu

Zdjęcie Magdaleny Góry

Magdalena Góra jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie nauk o polityce w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się głównie na wyzwaniach demokracji w Unii Europejskiej po rozszerzeniu, kryzysie demokracji przedstawicielskiej, stosunkach zewnętrznych Unii Europejskiej i praktykach demokratycznych w bliskim sąsiedztwie UE. Pracowała i wykładała w wielu instytucjach akademickich na całym świecie. Prowadziła i uczestniczyła w kilku projektach badawczych finansowanych przez polskie Narodowe Centrum Nauki, program COST, a ostatnio była współliderką międzynarodowej grupy badawczej dotyczącej debaty na temat przyszłości Europy w ramach projektu EU3D. EU Differentiation, Dominance and Democracy (2019-2023) finansowanego z programu Horyzont 2020.

Obecnie kieruje pracami  międzynarodowej grupy badawczej w projekcie SHAPEDEM-EU: EU democracy support in its Eastern and Southern Neighbourhoods (2022-2025)  w ramach programu Horyzont Europa: grypy badawczje w ramach projektu REDIRECT. The REpresentative DIsconnect: diagnosis and strategies for RECTification. Uczestniczyła w sieci Jean Monnet "The European Union at the Crossroads of Global Order" (EUCROSS) (2017-2020) i sieci Jean Monnet: REACTIK - cReative Economy And Culture inTernatIonal link. Brała również udział w programie Horyzont 2020 Marie Skłodowska-Curie Actions Innovative Training Network: "Delayed Transformational Fatigue in Central and Eastern Europe: Responding to the Rise of Illiberalism/Populism" (FATIGUE) (2018-2022). Współredagowała prace zbiorowe, a także opublikowała liczne artykuły i rozdziały w polskich i zagranicznych publikacjach. W 2020 roku uzyskała Fulbright Senior Award na prowadzenie badań na New York University w USA.

 

Zdjęcie Tomasza Soroki

Tomasz Soroka to politolog, kanadysta, adiunkt w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce od 2010 r. Jego publikacje i badania obejmują tematykę związaną z ewolucją polityczno-prawną i kulturową Kanady oraz jej współczesną polityką zagraniczną i imigracyjną.

Obecnie skupia się na badaniu kanadyjskich polityk i praw językowych. Laureat i wykonawca grantów przyznawanych przez International Council of Canadian Studies oraz polskie instytucje naukowe, w tym NCN. Prowadził badania na kanadyjskich uniwersytetach: University of Ottawa, Carleton University, McGill University in Montreal, University of Toronto.